emotions and feelings

by Wojciech Wszelaki

/
  • Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    Natychmiastowe pobieranie 8-ścieżkowy album w wyborze MP3 320, FLAC, czy innym formacie, jaki chcesz wybrać. Zachęcam serdecznie do pobierania!
    Cały album, jak i inne wydawnictwa można nabyć również bezpośrednio u mnie pisząc na adres: motyw71@gmail.com

     €5 EUR  or more

     

1.
01:17
2.
3.
4.
06:32
5.
6.
7.
8.

about

Translate this page to Your language - translate.google.com

Album powstał podczas upalnego lata 2012 - kiedy mogłem usiąść wygodnie w fotelu i w przyjemnym wieczornym chłodzie oraz chwili spokoju i ciszy skupić się na tym w jaki sposób chcę opowiedzieć
o emocjach tylko przy pomocy dźwięków. W materiale tym próbuję opisać moje emocje, uczucia oraz ujarzmić i zamknąć je w świecie muzyki. Skupiam się na ciemnej stronie związku dwojga ludzi - temat stary jak świat , ale stale aktualny i ważny na tyle na ile jest ważny dla każdego człowieka. Tytuły utworów są niejednoznaczne tak jak niejednoznaczne bywają uczucia i emocje w odniesieniu do drugiego człowieka, a ponadto pozostawiają u odbiorcy poczucie pewnego niepokoju wewnętrznego oraz miejsce na własną interpretację tytułu oraz indywidualny ciąg skojarzeń z różnych doświadczeń i sytuacji życiowych.

Muzyka jaką prezentuję w tym materiale jest zróżnicowana pod względem nastrojów, tempa, sposobu aranżacji, harmonii muzycznej oraz doboru brzmień instrumentów. Tak jak w związku dwojga ludzi bywają chwile szczęśliwe, tak i bywają momenty trudne, pełne niedomówień, poczucia pustki i braku uczucia. Nic nie jest stałe
w związku dwojga ludzi i podlega ciągłej ewolucji. Czasami jesteś na samym szczycie świata a czasami dosięgasz dna najgłębszego oceanu.

---------------------------------------RECENZJA-----------------------------------------

Muzyka Wojtka na pierwszy „rzut ucha” nie wywołuje u mnie emocjonalnych wzruszeń. Ale po kilkukrotnym wnikliwym wsłuchaniu się w te perfekcyjnie dopieszczone utwory mam wrażenie kontaktu z muzyką jakże frapującą, ocierającą się o różne wysublimowane odłamy szeroko pojętego stylu Muzyka Elektroniczna. „Tytuły utworów są niejednoznaczne tak jak niejednoznaczne bywają uczucia i emocje w odniesieniu do drugiego człowieka” - to ciekawy tekst Wojtka Wszelakiego ze swojej strony internetowej

elmjuzik.blogspot.com/2012/09/lukhash-pixelove-cud-miod-i-8-bit.html

Właśnie takie mam wrażenie, że to zdanie mogłoby by być najtrafniejszą …recenzją! Ale w końcu każdy z nas różnie odbiera muzykę i dlatego pokusiłem się o kilka subiektywnych impresji słownych w temacie albumu „Emotions and feelings”.
Jeśli ktoś akceptuje klimaty preferowane przez niemieckiego wirtuoza el muzyki, Schillera to tym bardziej polecam ten album, oczywiście jest to tylko podpowiedź dla tych kochających podobną twórczość el muzyczną, ale nie znaczy, że autor „Emotions and feelings” idzie na łatwiznę. To jego świat muzyczny, który jest oazą wolności wypowiedzi w tym przypadku to muzyczny manifest Wojtka Wszelakiego. Autor wykorzystując swoją wiedzę muzyczną oraz możliwości technologiczne nowych syntezatorów potrafi na tym albumie stworzyć przyjazną aurę, te dźwięki wprowadzają nas w świat pełen kwiecistych ozdobników w postaci pastelowych sampli czy też pulsujących beatów i dudniących krop perkusyjnych ( Thief of love ,Something plesant).
O doskonałości muzycznej produkcji niech świadczy utwór, który pewnie znakomicie można odbierać w trakcie jazdy autem „Sweet imperfection” - potężne brzmienia synth wymieszane z rytmicznym podkładem perkusjonali tworzą muzyczną impresję, która może być swoistą afirmacją życia człowieka będącego w skrajnych sytuacjach.To nie jest tylko pulsująca w duszy muzyka el ale pełne wzruszeń bogactwo emocji, które pięknie rezonuje w naszych trzewiach. Album jest wart wsłuchania się wielokrotnego, ważne jest, aby nie słuchać tego w sytuacjach kiedy to nasz umysł jest rozpraszany przez ten medialny tygiel. Aby zrozumieć piękno tej muzyki słuchacz musi wejść w intymny świat muzyki autora "Emotions and feelings", czego życzę wszystkich wrażliwym audiofilom. Niech będzie to wejście w jakże przyjazny dla nas wymiar muzyki…Muzyki pełnej w pozytywne wibracje!

Mariusz Wójcik - Trzeci wymiar muzyki.

trzeciwymiarmuzyki.blogspot.com/2012/09/wojciech-wszelaki-emortions-and-feelings.html

---------------------------------------RECENZJA-----------------------------------------

Zdecydowanie odmienna muzyka, niż byśmy mogli się spodziewać, kryje się w cyfrowym świecie albumu Wojciecha Wszelakiego, zatytułowanego "emotions and filings" ("emocje i Uczucia".). Stało się tak, prawdopodobnie dlatego, gdyż jest to muzyczny obraz ludzkich, uczuć; pragnień, tęsknot, rozterek, a nieraz i złości. Tak, jak świat ludzkiego wnętrza jest zróżnicowany, pełen nieraz kontrastów, tak, też i album opowiadający o nich, nieraz zaskoczy słuchacza nagłymi zmianami nastroju. Pierwsze co zaskakuje, słuchacza znającego dotychczasową twórczość Wojciecha, to, to, że muzyka którą słuchamy nie jest stricte elektroniczna, w klasycznym pojęciu tego gatunku. Kompozytor postanowił ubrać te wszystkie emocje w przeróżne formy i style muzyczne, od miękkiego jazzu, przez disco, po delikatny trance a nawet momentami troszkę progresywne rockowe formy można wychwycić. Ale ja tam najlepszy z szufladkowania nie jestem, więc zostawmy to. Moją uwagę zwróciły nie tylko przestrzenność oraz bardzo przyjemna melodyjna harmonia utworów, bez względu na odmienny styl każdego z nich, ale przede wszystkim lekkość, wręcz zwiewność muzyki, która otula i uspakaja już od pierwszych taktów wprowadzając w ciepły, letni klimat

Zatem zapraszam do wysłuchania opowieści pełnej ciepłych emocji i uczuć, być może poznasz wnętrze Twórcy tych dźwięków?

el-dorado.strefa.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------

Cover art based on "diskus" by Andreas Rieck! Thank you!

credits

released 27 August 2012

tags

license

all rights reserved

feeds

feeds for this album, this artist